Sabiedrība ar ierobežotu atbildību ”KVIST” ir specializējusies liekti līmētu mēbeļu un mēbeļu detaļu ražošanā ar augstu pievienoto vērtību un ir daļa no AS ”Kvist Industries”, kurā ietilpst ražotne Latvijā un ražotne Dānijā.

Kvist Industries vēsture aizsākās jau vairāk nekā 3 gadsimtus atpakaļ, jo uzņēmuma koka mēbeļu ražošana datēta līdz pat 1896. gadam, kad fabrikas nosaukums vēl bija Tarm Stole og Møbelfabrik, kas bija izvietots Tarmā, Dānijā.

1967. gadā Arne Kvists nodibināja uzņēmumu Årre Facon Spænd, kas atrodas Arrē, Dānijā. Gadu gaitā uzņēmums apvienoja un iegādājās citus uzņēmumus un Tarm Stole og Møbelfabrik bija viens no tiem. Divdesmitajā gadsimtā uzņēmumam bija nozīmīga loma Dānijas un starptautiskās mēbeļu nozares attīstībā.

Kvist Industries ražošanu Upmalās, Mālpils pagastā, Siguldas novadā uzsāka 2011.gada rudenī, kad uzņēmums pabeidza iekārtu iegādi.

Ar nepārtrauktiem ieguldījumiem ražotnē Kvist Latvija tagad ir kļuvusi par vadošo rūpnīcu grupā, un tā katru gadu palielinās par aptuveni 40%.

Viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc Latvija tika izvēlēta kā ražotnes atrašanās vieta, bija Skandināvijas tirgus tuvums, kur atrodas lielākā daļa uzņēmuma klientu. Lēmumā nozīmīga loma bija arī kvalificētajam darbaspēkam reģionā, kā arī Latvijas ekonomikas vispārējiem apstākļiem.

2013. gadā uzņēmums nomainīja nosaukumu uz Kvist Industries un pieder brāļiem Maiklam un Sorenam Kvistiem (Michael and Søren Kvist), Jensam Baham Mortensenam (Jens Bach Mortensen) kā Kvist Industries ģenerāldirektoram, Industry Udvikling un LGP Holding. Uzņēmumā ir izveidota direktoru padome ar Arni Kvistu (Arne Kvist) kā goda locekli.

Uzņēmuma vīzija ir- būt pirmās izvēles sadarbības partnerim mēbeļu industrijā, un mūsu mērķis ir būt labākajiem, lielākajiem mēbeļu ražotājiem Skandināvijā, kas piedāvā vispilnīgākos risinājumus saviem klientiem.

Kopumā A/S ”KVIST Industries” ir aptuveni 896 darbinieki. Arrē, Dānijā, uzņēmumā ir nodarbināti aptuveni 176 darbinieki, kuri galvenokārt strādā ar attīstību, loģistiku, pārdošanu un īpašu pasūtījumu ražošanu. Dānijā arī atrodas pārdošanas nodaļas un administrācijas galvenā mītne.​​​​​​​

Upmalās, Mālpils pagastā, Siguldas novadā, Latvijā, SIA KVIST nodarbināti 700 darbinieki, kuri strādā ar masveida ražošanu un dažiem specializētiem rūpniecības darbiem. Uzņēmuma darbinieku vidējais vecums ir 45 gadi, kur jaunākajam darbiniekam ir 18 gadi, bet vecākajam – 70 gadi.

SIA KVIST paplašinot savu darbību, ir atvēris jaunu struktūrvienību Liepājā, Vecās ostmalas biznesa parkā, kur tiek nodarbināti vairāk kā 20 darbinieki, kuru darbības joma ir krēslu pīšana. Liepāja tika izraudzīta kā perspektīva vieta darbības paplašināšanai, ņemot vērā tās ģeogrāfisko novietojumu un loģistikas piedāvājumu.

Darbinieku iedalījums ir ļoti līdzīgs un nav novērojams izteikts kāda dzimuma pārsvars.

Sīkāk var iedalīt darbiniekus dažādās struktūrvienībās- administrācija, ražošana, apkalpojošais dienests, tehniskais dienests, kvalitātes dienests. Attēlā ir ilustrēts darbinieku iedalījums pa dienestiem.​​​​​​​

Kvist Industries AS apgrozījums ir vairāk kā 50 miljoni eiro gadā, un uzņēmumam ir partneri vairākās valstīs, galvenokārt Skandināvijā un ES. Uzņēmums sadarbojas ar mēbeļu dizaineriem un izplatītājiem, kuri novērtē ražoto mēbeļu un klientu servisa augsto kvalitāti. Uzņēmums pastāvīgi attīstās un nepārtraukti cenšas uzlabot Dānijas un ārvalstu tirgus, ražojot augstas kvalitātes dizaina koka mēbeles.

Kvist Industries AS ir ieinteresēts nodarbināt personālu, kas ir kaislīgs un motivēts pildot savus amata pienākumus, jo kopā ir iespējams saglabāt šobrīd augsto pozīciju tirgū, tādēļ uzņēmums pastāvīgi meklē jaunus kvalificētus darbiniekus.

Scroll to Top